Ще декілька років тому на ДП «КАЛУСЬКА ТЕЦ – НОВА» було розроблено ТЕО її реконструкції, що згодом отримало позитивний висновок Держбудекспертизи, пройшло у встановленому порядку погодження на рівні міністерств та було схвалено КМУ розпорядженням від 28 березня 2018 року № 188-р із загальною кошторисною вартістю – 1 442 089,516 тис. грн. Реконструкція Калуської ТЕЦ передбачає заміну турбоагрегату ст. №4 протитискового типу потужністю 50 МВт на турбоагрегат конденсаційного типу потужністю 120-140 МВт, а також встановлення електрофільтра на котлоагрегат ст. №4.

Враховуючи вищенаведене, в.о. директора ДП «КАЛУСЬКА ТЕЦ – НОВА» Гельнер Б.В. провів розширену нараду з цього приводу, наголосивши про необхідність проведення реконструкції станції. Адже основне обладнання ДП «КАЛУСЬКА ТЕЦ – НОВА» було введено в експлуатацію ще у 1967 році. На сьогодні основне обладнання ТЕЦ напрацювало більше 200 тис. годин, тобто відпрацювало свій парковий ресурс і наблизилося до граничного стану, але колектив і керівництво станції дивиться у майбутнє з оптимізмом. Залучені інвестиції та державні гарантії у цей процес вселяє надію, що виробництво запрацює більш високоефективно і надійно.

На даний час ДП «КАЛУСЬКА ТЕЦ – НОВА» є єдиним постачальником теплової енергії з виробничою парою ТОВ «Карпатнафтохім». Також ТЕЦ забезпечує близько 50 % потреб в тепловій енергії м. Калуш для системи централізованого теплопостачання.

Приймаючи до уваги відпрацьований ресурс, фізичну та моральну зношеність обладнання, низькі показники його ефективності та надійності, а також різке зменшення споживання тепла промисловими підприємствами і житлово-комунальним сектором, виникає необхідність реконструкції і турбоагрегату ст. №3 ДП «КАЛУСЬКА ТЕЦ-НОВА» з метою забезпечення можливості її надійної та економічної роботи.

ДП «КАЛУСЬКА ТЕЦ – НОВА» входить до складу «Острову Бурштинської ТЕС», тобто в систему, яка працює паралельно з об’єднаною енергосистемою країн Європи – UCTE, що є додатковим фактом, який впливає на доцільність реконструкції.


Авторизація
*
*
Реєстрація
*
*
*
Генерація паролю